به گزارش روابط عمومی کارگزاری بانک مسکن و به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)؛ با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک اجاره شرکت سرمایه­ گذاری و توسعه کیش (سهامی خاص) به مبلغ ۳ هزار میلیارد ریال از طریق شرکت فرابورس ایران در هفته جاری عرضه عمومی می ­شود.
غلامرضا ابوترابی با اعلام این خبر افزود: دارایی مبنای انتشار این اوراق یک باب ملک ویلایی با کاربری مسکونی است که توسط شرکت واسط مالی دی سوم از شرکت سرمایه­ گذاری و توسعه کیش خریداری شده و سپس بصورت اجاره به شرط تملیک به آن شرکت واگذار می­ شود.
مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه توضیح داد: این اوراق ۴ ساله و با نرخ اجاره بهای ۱۸ درصد است که این اجاره بهاء هر سه ماه یک بار توسط شرکت سپرده­گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به حساب دارندگان اوراق واریز میشود. ناشر این اوراق شرکت واسط مالی دی سوم (با مسئولیت محدود) بوده و عرضه آن از طریق شرکت فرابورس ایران صورت می ­پذیرد.
وی اظهار داشت: ضامن این اوراق بانک مسکن بوده و بازارگردان و متعهد پذیره­ نویس آن شرکت تامین سرمایه بانک مسکن و عامل فروش این اوراق شرکت کارگزاری بانک مسکن است.
 
لینک خبر: https://www.sena.ir/news/61474/